Wpływ Social Media na młodych ludzi

Jak wyglądałby świat bez Social Media? Czy możliwe jest, aby osoba urodzona w XXI wieku mogła żyć bez dostępu do internetu? Może dostrzegłaby w sobie ukryte talenty? Wiele osób na pewno zastanawia się, jak wyglądałoby ich życie, gdyby urodzili się kilkadziesiąt lat temu. Czy byłoby lepsze czy gorsze? Wydaje się, że nie ma sensu roztrząsać tego tematu. Warto po prostu wziąć się w garść, bazować na tym co już mamy i po prostu przeć na przód.

Postrzeganie świata przez młodzież XXI wieku

Wszechobecny internet, a przede wszystkim media społecznościowe bardzo mocno zmieniły postrzeganie świata przez młodych ludzi. Młodzież często ma problem odnaleźć się w otaczającym się świecie. Większość nastolatków pragnie naśladowca znanych twórców z internetu. Pewna część społeczeństwa jest jednak tym wszystkim przybita i szuka normalności. Jednak nie zawsze udaje się ją znaleźć. Wszystko z powodu tego, że Social Media wykreowały sztuczne wartości, które niestety nieco zakłamują rzeczywistość.

Sława i bogactwo jako priorytetowe wartości obecnej młodzieży

Wiele osób w wieku od 20 do 30 lat pragnie osiągnąć sławę i bogactwo. W praktyce jednak udaje się to jedynie jednostkom. A młodzież chce osiągnąć sukces zawodowy i sukces materialny właśnie w bardzo szybkim tempie. Jest to jednak w praktyce dosyć mało prawdopodobne. Statystyki jasno pokazują, że stabilność finansową najczęściej uzyskują ludzie po 40-stym roku życia. Dopiero wtedy w Polsce najczęściej można dorobić się domu lub mieszkania oraz w miarę nowego samochodu. Oczekiwanie więc nowego samochodu i własnego mieszkania od osób, które dopiero co skończyły szkołę i studia, jest krótko mówiąc trochę abstrakcyjne. A mimo wszystko takie cele często stawiają sobie młode osoby, a przede wszystkim dziewczyny, które pragną poznać wymarzonego partnera życiowego.

Takie wygórowane oczekiwania najczęściej biorą się właśnie z Social Media. To właśnie na takich platformach jak Instagram można spotkać osoby, które chwalą się wakacjami, wyjazdami do egzotycznych krajów, sportowymi samochodami oraz luksusowymi mieszkaniami. Często jednak takie bogactwo jest jedynie na pokaz, a w rzeczywistości osoby te nie prowadzą takie życia, jak pokazują to w Social Mediach.

Młodzi ludzie a Social Media

Wpływ mediów społecznościowych na młodych ludzi niewątpliwie jest bardzo duży. Niestety nie zawsze on jest pozytywny. Młodzi ludzie obserwują sztucznie wykreowane życie w Social Media. Z tego powodu na wszelkie sposoby chcą szybko osiągnąć sukces finansowy i zawodowy. Zapominając o czymś takim jak naturalny talent. Młodzież niejednokrotnie zapomina o rozwijaniu swojej osoby, pasjach oraz wszelkich zainteresowaniach. Dlatego naszym zadaniem powinno być ograniczenie czasu, podczas którego korzystamy z Social Media. I to naprawdę do absolutnego minimum. Zamiast tego młodzi ludzie powinni słuchać swojego wnętrza, szukać inspiracji w świecie rzeczywistym, a także rozwijać się na wielu płaszczyznach życia. Po to, aby odnaleźć indywidualne talenty i wykorzystać życie na sto procent.