Od 30. lat w Niedzielę Palmową obchodzone są Światowe Dni Młodzieży, których inicjatorem był papież Jan Paweł II. W tym roku przebiegają one pod hasłem „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”.

Tego dnia młodzież spotyka się z biskupami w wyznaczonych kościołach. W Diecezji Rzeszowskiej są to: Katedra Rzeszowska, Jasło i Gorlice.

Przed południem młodzież z dekanatów od kolbuszowskiego do strzyżowskiego zgromadziła się w parku papieskim. Następnie procesyjne przeszła z palmami do Katedry, gdzie o godz. 12.00 odprawiona została uroczysta msza św. pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego.

 

Ordynariusz Rzeszowski radował się z wielkiej rzeszy młodych ludzi, dla których to spotkanie było obchodami Światowych Dni Młodzieży przebiegające pod hasłem „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”.  Jak powiedział w homilii bp Wątroba, Chrystus zaprasza nas do wspinaczki na najwyższy duchowy szczyt, któremu na imię czysta miłość. Wspólne spotkanie młodych ludzi ma wspierać ich w podążaniu śladami Jezusa.

 

Zobacz nas także tutaj:

http://rzeszow.tvp.pl/19453422/niedziela-palmowa-i-swiatowy-dzien-mlodziezy

http://www.radiovia.com.pl/aktualnosci/wszystkie/2492,xxx-swiatowy-dzien-mlodziezy-niedziela-palmowa.html