Pokuta to potężne narzędzie do walki ze złem.

Dzięki niej tworzy się nowa jakość zniszczonej przez grzech relacji między Stwórcą, a stworzeniem. Pokuta jest kluczem do Bożego Miłosierdzia. A dzisiaj tak bardzo potrzebujemy Miłosierdzia. Miłosierdzia, które może odwrócić bieg historii i całego świata.

baner_inter_wielka_pokuta_eccehomo_750x100

15 października, na Jasnej Górze odbędzie się „Wielka Pokuta”.

…bo, jak mówił u tronu Matki Jasnogórskiej św. Jan Paweł II „Przychodzimy tutaj, gdzie od wieków ludzie przychodzili do Ciebie po wolność i przy Tobie – nawet w niewoli – czuli się wolnymi”.

Czy przyszło Ci na myśl, aby modlić się za swój kraj? Czy prosiłeś kiedyś Boga o wsparcie dla swojej Ojczyzny? Teraz możemy zrobić to wspólnie na Jasnej Górze!

Podejmijmy modlitwę przebłagania

– przez wstawiennictwo wszystkich chórów i mocy anielskich, wszystkich polskich świętych oraz dusze naszych rodaków w czyśćcu cierpiących. Wezwij na pomoc Naszą Królową – Maryję! Przyjedź na Jasną Górę w sobotę, 15 października.

Trwa walka cywilizacji życia z cywilizacją śmierci.

Potrzebujemy interwencji Boga w poważnych problemach, których sami nie rozwiążemy. Polski naród jest podzielony. Coraz więcej w nas zniechęcenia, złości, zawiści, zazdrości i nieczystości. Coraz więcej rodzin jest poranionych. Wzrasta liczba rozwodów. Wielu ludzi żyje w lęku, depresji, niepewności. Są to skutki grzechów, które popełniliśmy my i nasi przodkowie.

Bądźmy tam razem, by prosić także za tymi, którzy nie mogą zrobić tego sami!

Zaczynamy o godz. 11:00. W pierwszej części spotkania będziemy dziękować Bogu, modlić się o dary Ducha Świętego i przygotowywać nasze serca do popołudniowej Eucharystii i modlitwy pokutnej, która została rozeznana i przygotowana specjalnie na to wydarzenie.

Katechezy i modlitwy poprowadzą: ks. Antonello Cadeddu, ks. Henrique Porcu oraz ks. Piotr Glas, egzorcysta, a Mszę Świętą będą celebrować księża biskupi na czele z abp Stanisławem Gądeckim, przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski.

Szczegóły na stronie: WielkaPokuta.pl

Zaproś najbliższych, znajomych, swoją wspólnotę.

WYJAZD Z RZESZOWA !!

 

W sobotę 15 października o godzinie 4.30 organizowany jest wyjazd z Rzeszowa z Domu Diecezjalnego Tabor (ul. Połonińska 25). Będą tam podstawione autokary (istnieje możliwość pozostawienia samochodu). Kolejny autokar będzie też podstawiony pod kościołem OO. Bernardynów w Rzeszowie również o godzinie 4.30.

Zapisy na wyjazd:

Ks. Daniel Drozd e-mail: danield@op.pl  lub sms na nr: 501-267-435

Małgorzata Franczyk tel.: 602-254-054.

Wpłata i ostateczne zapisy do 13 października na nr konta który będzie podany w potwierdzeniu po otrzymaniu maila lub smsa o zgłoszeniu chęci wyjazdu. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, adres zamieszkania i nr telefonu.