Dnia 30 maja br. W kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Gorlicach, zapaleni do działania, spotkaliśmy się na warsztatach dziennikarskich, mających na celu doskonalenie naszych umiejętności.
Warsztaty miały formę prezentacji multimedialnej, wraz z komentarzami prowadzących, którymi byli Mariola Bilska, Aneta Tokarska oraz Kamil Tokarski. Przygotowano osobne instruktaże na temat współpracy, kontaktu z odbiorcą, pisania i redagowania tekstów oraz naszego wizerunku, jako dziennikarzy.
W pierwszej części warsztatów dowiedzieliśmy się jak tworzyć relacje w grupie, jak umiejętnie dzielić się obowiązkami oraz o zasadach poprawnego komunikowania się.
Informacje dotyczące przywitania czy gestykulacji wielu wydawałyby się mało ważne, jednak
to bardzo istotne przy kontakcie niewerbalnym.

IMG_5132
Kolejna prezentacja wprowadziła nas w gatunki dziennikarskie. Poza informacjami na temat technicznego pisania, dowiedzieliśmy się o pisarskich chwytach mających wpływ na odbiór tekstu.
Podczas warsztatów mogliśmy zadawać pytania, na które otrzymywaliśmy wyczerpujące odpowiedzi. W naszych głowach kreowały się pomysły na tworzenie nowych tekstów, a w wyobraźni powstawał zarys przyszłej pracy. Otrzymaliśmy ważne informacje oraz rady, które na pewno wykorzystamy podczas Światowych Dni Młodzieży. Mamy nadzieję, że wiele z nich przyda nam się w dziennikarskiej przygodzie, a nabyte umiejętności wykorzystamy na dalszej drodze pisarskiej.
Dominika Kamińska

Katarzyna Kozon

Natalia Świątkowska