W dniu 10.06.2015 roku w Parafii Św. Jadwigi  w Gorlicach gościliśmy symbole Światowych Dni Młodzieży. O godzinie 11.00 zebraliśmy się wszyscy przed świątynią  i wspólnie śpiewając hymn ŚDM oczekiwaliśmy na Krzyż i Ikonę Matki Bożej. Śpiew animowali uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach oraz chór Parafialny „Akatyst”. W uroczystości uczestniczyli Księża, nauczyciele, uczniowie gorlickich szkół, a także mieszkańcy Gorlic i okolic. W oczekiwaniu pod eskortą policji pojawiły się symbole, które uroczyście przywitaliśmy.

Z tej niezwykłej okazji odbył się koncert dwuosobowego zespołu „Zetaigreka”. Jacek i Piotrek dali świadectwo swojej wiary, zaśpiewali swoje piosenki, które miały głęboki sens, pokazali nam, że pomimo zwątpień, popełnionych błędów i zagubienia w życiu można powrócić na właściwą drogę      i, że Jezus zawsze czeka z otwartymi ramionami. Swoim optymizmem, uśmiechem i radością udowodnili nam, że życie chrześcijanina wcale nie jest nudne i nie polega tylko na odmawianiu regułek, ale jest czymś pięknym i niesamowitym darem otrzymanym od Boga  i zależy to tylko od nas jak ten dar wykorzystamy. Wszyscy ze zdumieniem wsłuchiwaliśmy się w słowa Jacka i Piotrka, a także mogliśmy poprzez śpiew oraz taniec wielbić Pana Boga.

Po zakończonym świadectwie chłopaków symbole zostały przeniesione do Kościoła i tam wraz ze wszystkimi wiernymi modliliśmy się o cztery dary: o dar miłości, nadziei, odwagi i pokoju. Każdy miał możliwość ucałowania i pomodlenia się przed Krzyżem. Po wspólnej modlitwie i śpiewie o godzinie 14.00 Ikona Matki Bożej została przeniesiona do Szpitala, aby chorzy mogli się pomodlić i powierzyć Matce Bożej swoje prośby.  Symbole ŚDM były goszczone w parafii Św. Jadwigi do godziny 15.00 Wszyscy mocno przeżyliśmy  to wydarzenie i byliśmy szczęśliwi, że mogliśmy przeżyć coś tak wspaniałego.

Anna Bąk

Gabriela Lang