Symbole Światowych Dni Młodzieży 2016 docierają do wielu miejsc diecezji rzeszowskiej. Dzisiaj Krzyż oraz Ikona Salus Populi Romani przywieziono do Domu Pomocy Społecznej w Rzeszowie przy ulicy Załęskiej.

DSCF2901

Pensjonariusze – osoby chore i niepełnosprawne, a także uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej razem z pracownikami placówki zebrali się w miejscowej sali gimnastycznej gdzie odprawiona została Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Stanisława Wójcika – proboszcza parafii pw. Św. bpa Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie. Swoje słowa do zebranych skierował również ks. Paweł Tomoń – duszpasterz młodieży diecezji rzeszowskiej.

DSCF2902

Po Mszy Świętej zebrani w ośrodku adorowali Krzyż oraz Ikonę we wspólnej modlitwie różańcowej.

DSCF2906

– To jest bardzo ważne, że ten Krzyż oraz Ikona Salus Populi Romani dotarły tutaj do nas do ośrodka, do ludzi chorych i cierpiących. Mieszkańcy naszego domu bardzo to przeżywają i przygotowywali się na tą Uroczystość. Podopieczni cieszą się, że mieli możliwość ucałować Krzyż i Ikonę, które przemierzyły cały świat – mówi Lucyna Basta, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

DSCF2908

Dzisiaj Symbole ŚDM dotrą również do chorych w Hospicjum przy ulicy Poniatowskiego, a także do parafii pw. bł. Karoliny Kózkówny w Rzeszowie gdzie Eucharystię odprawi ks. bp Jan Wątroba.

 

Artur Sołek

DSCF2918 DSCF2911 DSCF2916 DSCF2914 DSCF2913 DSCF2912

źródło: http://radiovia.com.pl/aktualnosci/informacje-lokalne/2834,symbole-sdm-w-domu-pomocy-spolecznej-w-rzeszowie.html