W każdym z rejonów odbywają się spotkania formacyjno – organizacyjne.

cieklin-wolontariusze-1Ponad 250 osób uczestniczyło w cyklicznym spotkaniu formacyjnym wolontariuszy SDM rejonu jasielsko – gorlickiego w Cieklinie. W programie nie zabrakło wspólnej Adoracji Najświętszego Sakramentu, konferencji tematycznej na temat grzechu i sakramentu pojednania oraz spotkania organizacyjnego, gdzie wolontariusze mogli poznać się nawzajem i omówić szczegóły kolejnych etapów przygotowań.

cieklin-wolontariusze-2Ważne jest organizacja SDM ale bez zaangażowania duchowego niewiele zrobimy, dlatego zaczynamy tego do najważniejsze – mówi ks Arkariusz Puzio, głoszący konferencję. Zaangażowanych młodych ludzi jest coraz więcej. Oddają swój wolny czas, siły i serce, wierząc, że także oni przeżyją je w wyjątkowy sposób.

cieklin-wolontariusze-3Podobne spotkania odbywają się w każdym z rejonów. Przygotują młodych nie tylko na udział w SDM w 2016, ale także na przeżywanie Dni w diecezji, które poprzedzą spotkanie w Krakowie.

Iwona Kosztyła 

cieklin-wolontariusze-4 cieklin-wolontariusze-5 cieklin-wolontariusze-6 cieklin-wolontariusze-7 cieklin-wolontariusze-8 cieklin-wolontariusze-9