W dniu 14 lutego w Domu Rekolekcyjnym im. bł. Karoliny Kózkówny w Rzeszowie – Przybyszówce rozpoczęło się Zimowisko KSM pod hasłem ,,ŚDM-owe wariacje. Campus misericordiae”.

DSC_0776 1

Zamysłem rekolekcji było przybliżenie uczestnikom z całej diecezji (m.in. Krempna, Święcany, Łukawiec, Dobrzechów) idei Światowych Dni Młodzieży w związku z ŚDM Kraków 2016. W programie zimowiska znalazły się spotkania z wolontariuszami ŚDM, którzy opowiadali historię ,,święta młodych”, symboli, doświadczeniu ŚDM w Madrycie i w Rio de Janeiro, a także przybliżyli przebieg ŚDM w Krakowie.

DSC_0712 DSC_0176

Ostatnim z gości był ks. Daniel Drozd – koordynator ŚDM w diecezji rzeszowskiej. Nie zabrakło także konferencji dotyczących wiedzy o naszym Stowarzyszeniu. W środę udaliśmy się do Bazyliki Mniejszej Ojców Bernardynów, aby przejść przez Bramę Miłosierdzia.

13 12


W związku z powiedzeniem „coś dla ducha, coś dla ciała” mieliśmy zajęcia fitness, a we wtorek udaliśmy się do stadniny koni w Albigowej, gdzie właściciel przybliżył nam jej historię.

5 7

Punktem kulminacyjnym było wieczorne czuwanie podczas którego mogliśmy doświadczyć Miłosierdzia Bożego i dotknąć „szaty Jezusa” i poprosić o uzdrowienie z naszych grzechów. 18 lutego po czasie pięciodniowych rekolekcji rozjechaliśmy się do naszych domów z bagażem przeżyć i z nowymi przyjaźniami.

11 10

Aleksandra Bieniasz