Dzień 30 listopada 2014 roku, był w naszej Diecezji nie tylko początkiem nowego Roku Liturgicznego w Kościele– ale także obchodów Światowych Dni Młodzieży. Wszyscy zgromadziliśmy się w kościele Matki Bożej Saletyńskiej, gdzie o godzinie 14.00 uczestniczyliśmy  w Eucharystii z udziałem pasterza diecezji, księdza biskupa Edwarda Białogłowskiego i wielu innych, znanych nam księży. Podczas Mszy Świętej usłyszeliśmy słowo Boże wygłoszone przez ks. Pawła Tomonia, który przypomniał nam, że Bóg nie pomoże nam wbrew naszej woli- aby On przemienił nasze serca, najpierw my musimy wyciągnąć do Niego rękę. I musimy czuwać-zwłaszcza w Adwencie- bo nikt nie zna daty i godziny spotkania z Bogiem.

O oprawę muzyczną zadbała grupa śpiewająca podczas Rzeszowskich Wieczorów Uwielbienia, pięknie podkreślając wyjątkość dnia.

Po skończonej Eucharystii, na stopniach prezbiterium  pojawił się Darek Malejonek, tworzący muzykę o chrześcijańskich wartościach- znany m.in. z zespołów Arka Noego, Izrael, 2 Tm 2,3, Maleo Reagge Rockers, biorący udział w muzycznych projektach patriotycznych. Już w pierwszych słowach uświadomił nam, jak szczęśliwi powinniśmy się czuć, będąc Córkami i Synami Króla, którego Ciało i Krew możemy spożywać podczas Mszy Świętej. Zachęcał też, by oddać kierownicę życia Jezusowi- On wie, czego nam najbardziej potrzeba i którą drogę wybrać, by osiągnąć szczęście. Maleo, przeplatając słowa z muzyką, wykonał dla nas parę utworów-m.in. „Serca nie oszukasz” „Alibi”, „Chant 2006”, którym towarzyszyło wspólne śpiewanie i klaskanie.

Na koniec ks. Daniel Drozd, koordynator Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji, zapowiedział kolejne wydarzenia składające się na obchody Święta Młodych: spotkanie w Gorlicach 15 lutego 2015 r., Niedziela Palmowa, kiedy obchodzić będziemy kolejny- lokalny- Dzień Młodzieży w katedrze rzeszowskiej oraz Festiwal Wiary na Podpromiu, gdy towarzyszyć nam będą Symbole ŚDM- Ikona Matki Bożej i Krzyż. Przypomniał też, że wraz z nowym Rokiem Liturgicznym w Kościele, rusza nowy program przygotowań duchowych- „SERCE 2.0” oraz- dla naszej diecezji- „TABOR- REWELACJA”.

Po wspólnej modlitwie w intencji czekających nas wydarzeń w 2016 roku w Krakowie, a już teraz w Rzeszowie, rozeszliśmy się do swoich domów, pełni pozytywnej energii i dobrego słowa. Bo czy można lepiej rozpocząć rok (i tydzień), niż wziąć udział w tak pięknej Eucharystii i posłuchać tak prawdziwego świadectwa wiary?