W naszej diecezji jest już lista osób, które w ten sposób chcą się zaangażować w wielkie święto młodych.

Bez rodzin, które otworzą swoje serca i domy trudno byłoby zorganizować Światowe Dni Młodzieży. W naszej diecezji jest już lista osób, które w ten sposób chcą się zaangażować w wielkie święto młodych – mówi ks. Krzysztof Rusznica, koordynator sekcji do Spraw Rodzin ŚDM w diecezji rzeszowskiej. Dla nich w każdym regonie odbywają się cykliczne spotkania formacyjno – informacyjne. Wszystko po to by rodziny mogły się jak najlepiej przygotować na przyjęcie młodych, którzy przed wydarzeniami centralnymi w Krakowie sześć dni – od 20 do 25 lipca 2016 r. – spędzą na terenie każdej polskiej diecezji.

 To jeden z bardzo realnych sposobów stania się gospodarzem, gdyż rzeczywiście wiele rodzin będzie gościć w swoich domach pielgrzymów. Będzie to też wyjątkowe przeżycie dla samych uczestników, którzy będą mieli możliwość wzajemnego poznania się i dzielenia swoją wiarą – mówi ks. Krzysztof Rusznica

W ramach zawiązania wspólnoty z konkretną rodziną oraz poznania wybranych tradycji organizatorzy przewidzieli jeden dzień – tj. niedzielę na tzw. „Piknik z rodzinami”. Każda rodzina przyjmująca pielgrzymów ma za zadanie zagospodarować cały dzień pielgrzymowi, którego przyjmuje. Cieszymy się z tej możliwości i decyzji, którą podjęliśmy – zapewniają Danuta i Paweł Michno z Kolbuszowej, którzy podobnie jak inne rodziny zadeklarowali chęć goszczenia młodych.

 Chęć spędzenia czasu w diecezji rzeszowskiej zadeklarowało już ponad 2 tyś. młodych osób. Przyjadą między innymi z Francji, Hiszpanii, Włoch, Argentyny. Docelowo będziemy gościć około 7 tyś. osób.

IK

źródło: http://radiovia.com.pl/diecezja/informacje-z-diecezji/3520,rodziny-przyjma-uczestnikow-sdm.html