Zarejestruj się i wybierz pakiet uczestnika – pielgrzyma.

Od 150 do 690 zł będą kosztowały tzw. pakiety pielgrzyma podczas Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Zainteresowane osoby mają do wyboru pakiety typu A, B i C w zależności od długości pobytu na Światowych Dniach Młodzieży. Młodzież polska, która zarejestruje się i wybierze pakiet A, czyli udział w pełnym tygodniu wydarzeń, otrzyma 10 proc. rabatu. Trwa rejestracja uczestników spotkania.

Wszystkie typy pakietów obejmują transport pielgrzymów w obrębie Krakowa i do stref zakwaterowania oraz ubezpieczenie. Pakiety A i B są jeszcze podzielone na warianty w zależności od tego, czy pielgrzymi wybiorą także zakwaterowanie i wyżywienie – mówi ks. Krzysztof Golas, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Każdy zarejestrowany uczestnik ŚDM otrzyma także plecak pielgrzyma z zestawem publikacji i materiałów duszpastersko- identyfikacyjnych, pomagających w dobrym przeżyciu uroczystości i poruszaniu się po mieście.
Pakiet Pielgrzyma typu A (190-690 zł) zakłada obecność w Krakowie podczas całego tygodnia wydarzeń centralnych, czyli od 26 lipca do 1 sierpnia. Pakiet Pielgrzyma typu B (250-310 zł) przewiduje obecność w Krakowie od piątku 29 lipca do poniedziałku 1 sierpnia. Pakiet Pielgrzyma typu C (150 zł) dotyczy pielgrzymów, którzy będą uczestniczyć tylko w sobotnim czuwaniu i niedzielnej Mszy Świętej Posłania na Campus Misericordiae (30-31 lipca 2016).
W kulminacyjnym momencie ŚDM spodziewanych jest prawie 2,5 mln pielgrzymów, ale już w pierwszych dniach może ich być w Krakowie ok. 500-700 tys. Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka potrwają od 26 do 31 lipca 2016. Szczegóły na stronie internetowej SDM Rzeszów.
IK

 

źródło: http://radiovia.com.pl/diecezja/informacje-z-diecezji/3310,rejestracja-uczestnikow-sdm-krakow-2016.html