*Przepraszamy za reklamy – video jest odtwarzane ze strony TVP Rzeszów.

Na Podkarpaciu trwają intensywne przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, zaplanowanych w lipcu. W każdej diecezji powołani są koordynatorzy i setki wolontariuszy gotowych do pomocy młodym z całego świata. 7 tysięcy rodzin w diecezji rzeszowskiej zgłosiło chęć przyjęcia do swoich domów gości z odległych krajów. Ta mobilizacja już teraz jest niezwykle ważna. Bo zanim młodzież wyjedzie do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem – spędzi ponad tydzień w miastach i wioskach całego Podkarpacia, poznając naszą historię, kulturę, tradycję i wiarę.

Diecezjalny Dom Tabor w Rzeszowie stał się centrum organizacyjnym diecezji rzeszowskiej – przygotowującym dobry grunt pod Światowe Dni Młodzieży. W pięciu rejonach wyznaczył do tego pół tysiąca wolontariuszy. Diecezja rzeszowska chce przyjąć 10 tysięcy młodych z całego świata. Dwa tysiące z nich już zdeklarowało swój przyjazd do Rzeszowa i okolic. Inni – do pozostałych 43. diecezji w Polsce. Od 20-25 lipca Podkarpacie będzie więc mieć okazję zaprezentować się młodzieży z jak najlepszej strony.

W samej tylko diecezji rzeszowskiej 7 tysięcy rodzin chce przyjąć młodych pielgrzymów z całego świata. Tym razem Polacy będą mogli odwdzięczyć się mieszkańcom innych krajów za wielokrotne przyjęcie w ich ojczyznach. Polska młodzież tłumnie brała udział we wszystkich obchodach Światowych Dni Młodzieży, spotykając się najpierw ze Św. Janem Pawłem II, potem z Benedyktem XVI , a teraz z Papieżem Franciszkiem. Ksiądz Paweł Tomoń był tego świadkiem, m. in w Niemczech, Hiszpanii i Brazylii. W ciągu 5 dni poprzedzających spotkanie z papieżem Franciszkiem w Krakowie – młodzi z całego świata – tutaj w diecezji rzeszowskiej będą mieć okazje poznać Rzeszów i cały region.

Wezmą udział we wspólnych modlitwach, m.in w hali na Podpromiu w Rzeszowie. Organizatorzy spodziewają się, że będzie to spotkanie tak liczne jak tegoroczny Festiwal Wiary. Każda z diecezji, tak jak i rzeszowska ma już swoje logo Światowych Dni Młodzieży, ale też dwa szczególne znaki podarowane przez Jana Pawła II – krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz Ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani. Organizacja tego spotkania jest ogromnych wyzwaniem. W lipcu Polska, a w szczególności Kraków ma gościć ponad 2 miliony młodych z całego świata.

źródło: http://rzeszow.tvp.pl/22597384/przygotowania-do-swiatowych-dni-mlodziezy