Dn. 20 czerwca 2015 r., w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, parafia p.w. św. Onufrego w Łące gościła Piotra Zalewskiego i Jacka Zajkowskiego z grupy WYRWANI Z NIEWOLI, którzy podzielili się swoim świadectwem. Wydarzenie rozpoczęło się Eucharystią w kościele parafialnym w Łące z udziałem Dekanalnej Sekcji Muzycznej ŚDM.

ATS_2741

Bezpośrednio po Eucharystii i wspólnym przejściu na plac Zespołu Szkół w Łące miał miejsce koncert ewangelizacyjny Jacka (tworzącego muzykę pod pseudonimem ZETAIGREKA), podczas którego obydwaj panowie opowiedzieli o doświadczeniu Jezusa Chrystusa w ich życiu – o tym jak zostali przez Niego „wyrwani z niewoli” grzechu i nałogów.

ATS_3162Koncert zakończył się Chrystoteką w budynku szkoły, organizowaną przez oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Łące, na której bawiło się ok. 150 osób z dekanalnych wspólnot lub grup duszpasterskich. Całość wydarzenia przypominała, że z Bożą pomocą jesteśmy w stanie wyjść z każdego upadku i zniewolenia, ponieważ „ku wolności wyswobodził nas Chrystus”. (Ga 5,1)

Pełna galeria zdjęć tutaj.