W poniedziałek, 18 lipca, na lotnisku w Jasionce wylądowała 12-osobowa grupa pielgrzymów z Kanady. Przez najbliższy tydzień będą oni mieszkać u rodzin z Jasła.

DSC_1962

Opiekunem grupy jest ks. Dariusz Misiołek, proboszcz parafii pw. Św. Wincentego a Paulo w Halifaxie. Pielgrzymi to młodzi mieszkańcy tej parafii. Ks. Misiołek podkreśla, że to właśnie młodzież sama wyszła z pomysłem uczestnictwa w spotkaniu młodych z całego świata.

– Bardzo chcieli tu przylecieć, kiedy dowiedzieli się, że Światowe Dni Młodzieży będą w Polsce. Chcą być w Rzeszowie i Krakowie. Jest to ich inicjatywa i wykonali ciężką pracę, aby tu być – mówi ks. Misiołek.

DSC_1964Młodzi Kanadyjczycy przyjechali do Polski z nadzieją spotkania żywego Kościoła.

– Chciałem tutaj przyjechać, by odczuć Wspólnotę Kościoła w Polsce i spotkać się z papieżem Franciszkiem. W Kanadzie jestem odpowiedzialny za przygotowanie młodzieży w parafii. Jestem też członkiem liturgicznej służby ołtarza – mówi Nick.

DSC_1967

W grupie Kanadyjczyków jest także Adriana, która miała już okazję być w naszym kraju.

– Duża część mojej rodziny mieszka w Polsce. Ja byłam tutaj ostatni raz kiedy miałam 3 lata. Teraz przyjechałam tu po raz pierwszy jako osoba dorosła, aby móc z innymi chrześcijanami przeżyć duchową wspólnotę. Chciałabym się tutaj poczuć jak w rodzinie – stwierdza Adriana.

Odpowiedzialnym za grupę będzie ks. Filip Mikuła, wikariusz z Jasła.

DSC_1975

Paweł Ciupak