„Drodzy Bracia i Siostry, dzisiaj się zaczyna rejestracja na XXXI Światowe Dni Młodzieży” – powiedział papież Franciszek po modlitwie Anioł Pański. Jednym kliknięciem potwierdził swoje uczestnictwo w spotkaniu dwóch milionów młodych ludzi z całego świata w Krakowie w 2016 roku.”

Ojcu Świętemu towarzyszyłi młodzi przedstawiciele Światowych Dni Młodzieży – Diana Golec z Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM oraz Pierangelo Dorno,katecheta z rzymskiej parafii.

„Chciałem osobiście rozpocząć rejestrację – powiedział papież Franciszek – i dlatego zaprosiłem do siebie jednego chłopca oraz dziewczynę, aby byli obok mnie kiedy będę tu przed wami to robił…. Oto jestem zapisany! Za pomocą tego urządzenia elektronicznego zapisałem się jako pielgrzym na to spotkanie. Dzień ten obchodzony w Roku Miłosierdzia, będzie w pewnym sensie, jubileuszem młodzieży, wezwanej do refleksji na temat: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). Zapraszam młodzież całego świata do przeżycia tej pielgrzymki  albo udając się do Krakowa, albo też ​​uczestnicząc w tym wydarzeniu łaski w swoich wspólnotach.”

Franciszek – Pierwszy Pielgrzym Światowych Dni Młodzieży zarejestrował się klikając na stronę krakow2016.com wyświetloną na tablecie. Musiał nacisną klawisz kilka razy, by wreszcie urządzenie zadziałało „Ręcznie byłoby łatwiej” – zażartował papież kiedy rozmawiał z młodymi przedstwicielami ŚDM po zakończeniu oficjalnej części modlitwy Anioł Pański.

źródło: http://kdm.org.pl/news-275.php?c=1&id=275