W sobotę 16 maja 2015 r. o godz. 10.00 w jasielskiej farze odbyło się kolejne spotkanie formacyjne wolontariuszy ŚDM z rejonu jasielsko – gorlickiego.

W kościele zgromadziło się wiele osób angażujących się w przygotowanie przyszłorocznego spotkania z młodymi ludźmi, w którym po raz pierwszy do naszej ojczyzny przybędzie papież Franciszek. Wspólnie, pod przewodnictwem ks. Pawła Gąsiora adorowaliśmy Najświętszy Sakrament.  Podczas konferencji ks. Paweł opowiadał nam o Eucharystii, która jest źródłem miłości. Grupa liturgiczno – muzyczna wraz z s. Kariną prowadziła śpiew, którym wszyscy wielbiliśmy Boga.
IMG_9342
Po zakończeniu czuwania ks. Piotr Róż podał nam informacje dotyczące peregrynacji krzyża ora ikony Matki Bożej- symboli ŚDM. Odwiedzą one jasielskie szkoły średnie, hospicjum, szpital oraz zakład karny, po czym zostaną przewiezione do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu, a następnie do Gorlic. Wydarzeniu temu będą asystowali wolontariusze, którzy pomogą, aby wszystko przebiegało bez problemu. Będą, bowiem nieśli krzyż i ikonę Matki Boskiej prosto do ramion wiernych i potrzebujących.

IMG_9372

Po wysłuchaniu ogłoszeń udaliśmy się do Domu Parafialnego, w którym odbyły się spotkania w grupach. Przewodniczący poszczególnych sekcji poprowadzili je przydzielając zadania wolontariuszom na najbliższy czas. Zostali również zebrani chętni, którzy zajmą się pomocą w przeniesieniu symboli ŚDM w wyznaczone miejsca. To pierwszy sprawdzian naszej gotowości na zadania, jakie będziemy otrzymywać, jako wolontariusze. Sobotnie spotkanie przebiegło w miłej, a zarazem pracowitej atmosferze.

Tekst: Natalia Świątkowska,   Patrycja Paluch
Foto: Kamil Tokarski