Diecezja rzeszowska gościła półtora tysiąca młodych z zagranicy, a wszystko przebiegło sprawnie i bezpiecznie. Tak w domu diecezjalnym Tabor organizatorzy Światowych Dni Młodzieży w Diecezji Rzeszowskiej ostatecznie podsumowali to ogromne lipcowe przedsięwzięcie. W spotkaniu wzięło udział ponad sto osób i instytucji zaangażowanych w przygotowanie i przebieg dni w diecezji rzeszowskiej. Światowe Dni Młodzieży już teraz nazywane są największym wydarzeniem medialnym w historii Polski. W czasie gali dziękczynnej na Taborze widownia obejrzała też dwa filmy wyprodukowane przez rzeszowski oddział TVP.

Dom Diecezjalny Tabor w Rzeszowie. Tak samo jak w lipcu znów zapełnił się młodymi, ale nie tylko. Przyszli też organizatorzy, służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i porządek w czasie Światowych Dni Młodzieży, rodziny które gościły pielgrzymów i instytucje, które wspierały pobyt i bezpieczeństwo młodych. Współpraca przy ŚDM miała konkretny efekt w czasie imprez masowych, ale też w czasie spotkań w kościołach i parafiach było bezpiecznie. W czasie spotkania na Taborze wiele razy padało słowo dziękuję. W diecezji rzeszowskiej zaangażowanych w organizację ŚDM było kilkuset wolontariuszy. Dziś mają w głowie przede wszystkim słowa, jakie wypowiedział do nich papież Franciszek.

W spotkaniu na Taborze brali też udział szczególni wolontariusze. Wioleta i Bogusław Biały oraz ich niedawno urodzona córeczka Anastazja. Przed dwoma laty w czasie przygotowań do Światowych Dni Młodzieży wzięli ślub, w czasie spotkania z papieżem Franciszkiem Wioleta była w 8 miesiącu ciąży. Dla nich te ŚDM były szczególne. Taborowa Wspólnota obejrzała też filmy na temat dni w diecezji, przygotowane przez rzeszowski oddział TVP. Była też wspólna zabawa z rozśpiewanymi młodymi, których w lipcu słuchali młodzi z całego świata.

źródło: http://rzeszow.tvp.pl/27181066/podsumowanie-sdm-w-diecezji-rzeszowskiej