W dniu 22 listopada w Domu Diecezjalnym odbyło się kolejne spotkanie wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży. Wszystko rozpoczęło się Mszą Świętą o godzinie 9.00, podczas której mogliśmy wysłuchać słów ks. Tomasza Blicharza, który przypomniał nam, że nie możemy zapomnieć o istocie Światowych Dni Młodzieży- spotkania Kościoła Młodych z Ojcem Świętym. Musimy być przede wszystkim Apostołami Światowych Dni Młodzieży. To CODZIENNOŚĆ jest drogą do zbawienia, to przez nią powinniśmy ewangelizować innych.
Kolejnym punktem spotkania była konferencja ks. Tomasza- pochyliliśmy się nad fragmentem Ewangelii św. Mateusza, opisującym rozmowę Jezusa z bogatym młodzieńcem, razem z nim próbując znaleźć odpowiedź na pytanie „Co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne”. To z tego Słowa narodziła się idea Światowych Dni Młodzieży. Ksiądz podkreślił, że powinniśmy przede wszystkim być pewni swej wiary, tak, żeby nie zachwiać się nawet, gdyby wszyscy dokoła przekonywali nas, że to nie ma sensu. Zawierzyć Bogu, bo On czeka na nasze spotkanie z miłością.

Po katechezie przyszedł czas na naszą pracę- podzieliliśmy się na dwanaście grup, w których mieliśmy zastanowić się, jaki właściwie powinien być wolontariusz Światowych Dni Młodzieży. Jakim wolontariuszem chciałbym być ja sam? Propozycji było tak wiele, jak nas zgromadzonych na spotkaniu- nasze pomysły, przemyślenia zostały ujęte w „Kodeks wolontariusza Światowych Dni Młodzieży”, które odczytali przedstawiciele poszczególnych grup. Warto zapamiętać choćby parę z nich- jako wolontariusze powinniśmy pamiętać o modlitwie w intencji ŚDM, a naszą służbę przy organizacji tych wydarzeń zawierzyć Bogu; mamy być otwarci, odpowiedzialni, chętni do pracy, promować w szkole, w parafii, na uczelni, w pracy to ogromne wydarzenie w życiu Kościoła jakim są Światowe Dni Młodzieży – oraz zarażać innych radością- bo przecież chrześcijanin nie powinien być smutny.

Nasze przemyślenia podsumował filmik, w którym zawarte były wypowiedzi uczestników ŚDM w Rio- mówili o tym, co ich urzekło podczas pobytu na innych kontynencie, co zaskoczyło, co pozostanie w pamięci na zawsze.

Po krótkich ogłoszeniach natury organizacyjnej, przyszedł czas na wspólną integrację przy drożdżóweczkach i herbatce- był to ostatni punkt programu. Nie żegnaliśmy się jednak na długo- już za tydzień startujemy ze świętowaniem Światowych Dni Młodzieży w Diecezji Rzeszowskiej. Do zobaczenia Apostołowie ŚDM!