Przez trzy dni, od 17 do 19 kwietnia bieżącego roku, odbywały się rekolekcje dla wolontariuszy zaangażowanych w Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu 2016 roku w Krakowie. Liczna grupa młodych, z rejonu jasielsko-gorlickiego aktywnie uczestniczyła w naukach zorganizowanych w Lipinkach.

DSCF1988

W piątek, po zakwaterowaniu, oraz liturgii, wysłuchaliśmy konferencji, w której pięknie wyjaśniono nam, że jeżeli chce się dobrze przeżyć ŚDM, należy cały czas starać się żyć w łasce uświęcającej, a także utrzymywać doskonałe relacje i jedność z Bogiem. Zagłębialiśmy się także w miłosierdziu Bożym, które jest naprawdę wspaniałe! Od teraz będziemy starać się patrzeć na człowieka oczami Jezusa… Następnie po przedstawieniu się sobie, zostaliśmy podzieleni na grupy.

DSCF2036

Sobotni dzień przemijał na mocnym skupieniu i wielu rozmyślaniach. Msza Święta oraz Słowo Boże na pewno zostało zapamiętane przez niejedną osobę. Na kazaniu, ksiądz Tomasz głosił, że zbawić możemy się w każdym wieku, nawet teraz, my – młodzi. Wystarczy wybrać dobrą, życiową drogę… Śpiewy, medytacja przy Piśmie Świętym, wspólna integracja, wiele pomysłów wdrażanych przez gości: koordynatorów ŚDM – ks. Piotra Róża, ks. Tomasza Rusyna oraz lidera świeckiego Bogusława Białego, którzy dokładniej przedstawili nam funkcję, jaką będziemy pełnić w przyszłym roku. Wszystko to przybliżyło nam świadomość, że bardziej możemy pogłębiać swoją więź z Bogiem, np. poprzez zbliżający się: „Festiwal Wiary”. W naszych grupach odbyły się spotkania gdzie rozważaliśmy temat: „Służba, jako głęboka potrzeba realizacji oraz odpowiedzi na Boże wołanie”. Wieczorem wspólnie przeżywaliśmy adorację Najświętszego Sakramentu, uwielbiając i chwaląc śpiewem Pana Boga. Duch Święty spływający na nas wszystkich, z pewnością wywoływał olbrzymie emocje, a także obdarzył wieloma łaskami.

DSCF2010

W niedzielę, napełnieni wiarą, mocą i radością, gotowi do działania, bo należy być AKTYWNYM, po Eucharystii oficjalnie zakończyliśmy wspólne rekolekcje dla naszego rejonu. Przez te trzy dni, wielu z nas ubogaciło się duchowo. Pięknym pomysłem było wylosowanie osoby, za którą mamy się modlić do czasu, aż nadejdą Światowe Dni Młodzieży. Smutni, że tak krótko, ale bardzo podekscytowani i zadowoleni z nowych znajomości, powróciliśmy do swoich domów. Miejmy nadzieję, że będziemy rozgłaszać wśród naszych bliskich wszystko, co wiemy o tym ważnym dla nas – wolontariuszy wydarzeniu.

P.S: W pamięci i sercu, na pewno utkwiło miłe sformułowanie, często wypowiadane w naszą stronę z ust księdza Tomasza: „Aniołki”.

Julia Sajdak