W związku z zbliżającymi się ŚDM w diecezji rzeszowskiej od początku października br. odbywają spotkania diecezjalnego koordynatora ŚDM – ks. Daniela Drozda oraz diecezjalnego duszpasterza młodzieży – ks. Krzysztofa Golasa z księżmi z poszczególnych dekanatów. 5 listopada br. w kościele św. Krzyża w Rzeszowie odbyło się spotkanie z księżmi z dekanatu farnego (parafie: Bożego Ciała, Chrystusa Króla, Matki Bożej Różańcowej, Podwyższenia Krzyża, Świętego Krzyża, św. Huberta, św. Wojciecha i Stanisława, Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny). Był to już szesnasty z dwudziestu pięciu dekanatów diecezji rzeszowskiej, gdzie odbyło się takie spotkanie.

sdm-21

Goście przybliżyli zebranym przebieg dni w diecezji od 20 do 25 lipca 2016 r., a także przekazali wiadomości na temat spotkania w Krakowie od 26 do 31 lipca 2016 r. Na obecnym etapie do przyjazdu do diecezji rzeszowskiej zgłosiło się ponad dwa tysiące osób. Wciąż trwa rejestracja na www.sdmrzeszow.pl, gdzie znajdują się m.in. informacje w kilku językach promujących Podkarpacie. Księża Drozd i Golas zwrócili uwagę, że w przygotowaniach do ŚDM nie można się koncentrować tylko na gościach z zagranicy, ale należy zachęcić jak największą liczbę młodych ludzi z diecezji do wyjazdu do Krakowa.

sdm-12

Tych, którzy nie wybierają się do Krakowa, warto włączyć w przeżywanie tego wyjątkowego wydarzenia przez modlitwę, albo wsparcie materialne. Więcej informacji na temat ŚDM można uzyskać w Centrum Diecezjalnym ŚDM przy ul. Połonińskiej w Rzeszowie (czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 14.00 do 18.00 i w piątki od 9.00 do 12.00). (tn)

Zdjęcia – tn

sdm-11
sdm-15 sdm-16 sdm-17

 

źródło: http://www.diecezja.rzeszow.pl/2015/11/diecezjalne-przygotowania-do-swiatowych-dni-mlodziezy/