W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się  w Krakowie w roku 2016, jako Diecezja Rzeszowska chcemy dobrze się przygotować do tych Dni nie tylko pod względem organizacyjnym, ale przede wszystkim duchowym, dlatego z dniem 1 października 2014 powołuję Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży w Diecezji Rzeszowskiej.

Siedzibą Centrum będzie biuro w budynku Domu Diecezjalnego TABOR w Rzeszowie przy ul. Połonińskiej 25.

Do zadań Centrum należy:

  • promowanie idei ŚDM;
  • kontakt z Krakowskim Komitetem ŚDM 2016;
  • przygotowanie młodzieży Diecezji Rzeszowskiej do ŚDM w Krakowie;
  • współpraca z koordynatorami poszczególnych rejonów w naszej Diecezji;
  • przygotowanie tzw. Dni w Diecezji (20 – 25 lipca 2016) poprzedzające Światowe Dni Młodzieży w Krakowie;
  • koordynowanie poszczególnych sekcji

Do pracy w Diecezjalnym Centrum Światowych Dni Młodzieży w Diecezji Rzeszowskiej zostają powołani:

Ks. Daniel Drozd  – koordynator diecezjalny ŚDM w Diecezji Rzeszowskiej

Ks. Paweł Pietrusiak, ks. Paweł Tomoń – vice koordynatorzy

Bogusław Biały i Honorata Kiwała – liderzy świeccy

Ewa Bielecka OV – sekretarz

Ks. Marcin Szopiński – skarbnik

Ks. Tomasz Nowak  – rzecznik prasowy

Do pracy w poszczególnych sekcjach w Diecezjalnym Centrum Światowych Dni Młodzieży w Diecezji Rzeszowskiej zostają powołani:

Ks. Grzegorz Złotek – sekcja kulturowa

Ks. Daniel Tomasik – sekcja komunikacyjna

Ks. Marek Kotwa – sekcja komunikacyjna

Monika Duc SP – sekcja komunikacyjna

Ks. Tomasz Blicharz – sekcja wolontariatu

Ks. Jan Szczupak – sekcja współpracy z urzędami świeckimi

Ks. Paweł Tomoń – sekcja współpracy z urzędami świeckimi

Ks. Wiesław Rafacz – sekcja formacyjno-programowa

Ks. Paweł Pietrusiak – sekcja formacyjno-programowa

Ks. Tomasz Bać – sekcja formacyjno-programowa

Ks. Damian Bolka – sekcja formacyjno-programowa

Ks. Krzysztof Golas – sekcja formacyjno-programowa

Ks. Marek Winiarski – sekcja formacyjno-programowa

Ks. Grzegorz Kot – sekcja formacyjno-programowa

Ks. Grzegorz Kot – sekcja modlitewna

Ks. Bogusław Jaworski – sekcja modlitewna

Ks. Marcin Duplaga – sekcja modlitewna

Ks. Marcin Jaracz – sekcja pracy z rodzinami

Ks. Mariusz Wawrzynek – sekcja pracy z rodzinami

Ks. Krzysztof Rusznica – sekcja pracy z rodzinami

Ks. Maciej Chuchla – sekcja logistyczna i organizacji grup

Ks. Michał Domasik – sekcja logistyczna i organizacji grup

Ks. Witold Wójcik – sekcja medialna

Ks. Tomasz Nowak – sekcja medialna

Ks. Przemysław Jamro – sekcja marketingowa

Ks. Michał Szetela – sekcja marketingowa

Ks. Krzysztof Stawarz – sekcja marketingowa

Ks. Tomasz Ryczek – sekcja marketingowa

Ks. Tomasz Bać – sekcja liturgiczna

Ks. Tomasz Blicharz – sekcja liturgiczna

Ks. Krzysztof Kalamaszek – sekcja liturgiczna

Ks. Jakub Nagi – sekcja liturgiczna

Ks. Marcin Dunaj – sekcja liturgiczna

Do pracy w poszczególnych rejonach naszej Diecezji zostają powołani:

Ks. Maciej Chuchla  – koordynator rejonu rzeszowskiego

Ks. Jakub Nagi –  koordynator rejonu rzeszowskiego

Ks. Krzysztof Stawarz – koordynator rejonu rzeszowskiego

Ks. Dominik Leniart – koordynator rejonu kolbuszowsko – sokołowskiego

Ks. Krzysztof Rusznica – koordynator rejonu kolbuszowsko – sokołowskiego

Ks. Michał Domasik – koordynator rejonu kolbuszowsko – sokołowskiego

Ks. Mateusz Rachwalski – koordynator rejonu kolbuszowsko – sokołowskiego

Ks. Paweł Karczmarczyk – koordynator rejonu ropczycko – sędziszowskiego

Ks. Piotr Przypek – koordynator rejonu ropczycko – sędziszowskiego

Ks. Andrzej Szpaczyński – koordynator rejonu ropczycko – sędziszowskiego

Ks. Paweł Ciba – koordynator rejonu strzyżowskiego

Ks. Paweł Pratko – koordynator rejonu strzyżowskiego

Ks. Piotr Róż – koordynator rejonu jasielsko–gorlickiego

Ks. Tomasz Rusyn – koordynator rejonu jasielsko-gorlickiego