W dniu 8 maja 2015 roku o godzinie 19 w parafii pw. Św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu serce 2.0.Tematem spotkania było: „Eucharystia czas -na miłość”.

2

Pierwszą konferencję wygłosił nam kleryk Tomasz Mońka. Mówił m.in o Eucharystii, jako obecności. Może nie rozumiemy, dlaczego tak jest, że Jezus chce do nas przychodzić podczas Eucharystii w takiej postaci a nie innej. Jezus nas kocha i to Jego miłość do nas sprawiła, że chciał pozostać w takiej postaci, aby przychodzić do naszych serc i ciągle być blisko, być obecnym. Zatem możemy powiedzieć, że Eucharystia jest źródłem miłości. Po tej konferencji był puszczony filmik pt.  ,,Ślady na piasku”, pokazujący że Chrystus jest wciąż obecny.

4

Drugą konferencję o temacie: „ Eucharystia, jako lekarstwo” wygłosiła Monika Oczoś. Mogliśmy się tu dowiedzieć, co zrobić, jeśli jesteśmy chorzy i żyjemy w grzechu. Oto jeden ze sposobów. Jeżeli, widzisz grzech, z którym sobie nie poradzisz, to właśnie Eucharystia jest dla Ciebie w tym wypadku lekarstwem, ale musisz się zgodzić je przyjąć. Musisz założyć, że tego lekarstwa bardzo potrzebujesz, że jest ono twoim jedynym środkiem na przeżycie. Gdy zaczniemy się angażować w Eucharystię, to tylko wtedy możemy zobaczyć, że ona naprawdę ratuje życie. Grzech nas zabija, odłącza od miłości Boga. Bez Eucharystii gubimy się, ciężko znaleźć nam pokój, siłę do życia, do pokonywania swoich codziennych problemów. Eucharystia sprawia, iż zaczynamy widzieć swoje życie w świetle życia Chrystusa. Po niniejszej konferencji został wyświetlony film pt. „ Marta Robin”.

11032406_1064160400279650_1325644929_o

Trzecia i ostatnia konferencja była na temat: „Eucharystia, jako umocnienie”, którą wygłosiła dla nas Ola Bazan. Idąc na Mszę Św. musisz się przełamać. Czasami wolimy robić inne rzeczy, niż iść na Mszę Św. Mamy świadomość, że rezygnujemy z tego i wybieramy właśnie coś wspaniałego. Tu Eucharystia jest czymś wspaniałym i nie da się tego porównać do niczego innego na świecie. Po przyjęciu Eucharystii nie musimy nic czuć ważne jest, żeby Pan Bóg działał. Jeśli rzeczywiście angażujesz się w przeżywanie Eucharystii to zobaczysz jej wspaniałe skutki. Kiedy nie przyjmujemy Eucharystii, to nie mamy w sobie pokoju.

5

Drugą poruszoną sprawą było to, iż nie można dostrzec gołym okiem zawartości Tego Małego Kawałka Chleba. Wcześniej to Chleb i Wino a po Przemienieniu Prawdziwy Bóg. I to właśnie On jest obecny na każdej Mszy Św., dlatego też starajmy się przyjmować jak najczęściej Pana Boga do naszych serc. Dzięki temu będziemy mieli siłę do dalszego życia. Bo On jest naszym umocnieniem.7

Na zakończenie została przedstawiona przez teatr „Atmosfera” krótka pantomima pt. „Walka”. Przedstawiała ona scenę walki człowieka z demonami. Jezus chciał pomóc człowiekowi, lecz po pierwszej próbie człowiek odrzucił Jego pomoc. Potem przyszły złe duchy i próbowały go przygnieść. Człowiek chciał się podnieść kilka razy, ale nie dał rady. Jezus po raz drugi przyszedł ze swoją pomocą. Potem znowu widzimy jak człowiek walczy z demonami i wreszcie udaje mu się ich pokonać. Na zakończenie człowiek podszedł do Jezusa a On pobłogosławił go.

Tekst i fotografia: Karolina Mendoń