To był wspaniały czas, którzy pokazał jak piękny jest młody Kościół. Papież Franciszek pokazał nam, kapłanom jak rozmawiać z ludźmi młodymi, jak dziś ewangelizować.

To był wspaniały czas, którzy pokazał jak piękny jest młody Kościół. Papież Franciszek pokazał nam, kapłanom jak rozmawiać z ludźmi młodymi, jak dziś ewangelizować – mówi bp Jan Wątroba, ordynariusz diecezji rzeszowskiej podsumowując Światowe Dni Młodzieży w krakowskich wydarzeniach uczestniczyli zarówno młodzi z naszej diecezji jak i kapłani, którzy im towarzyszyli.

Papież Franciszek udzielił ważnych lekcji nie tylko ludziom młodym, to także ważna lekcja dla nas, kapłanów – mówi bp Jan Wątroba o sposobie w jaki papież Franciszek porozumiewa się z młodymi ludźmi. To język konkretu ewangelicznego jednocześnie język, którym dziś posługuje się młodzież.

– Ta nowa forma przekazu bardzo się ludziom młodym spodobała, szybko przyswoili i przeanalizowali i przyjęli  podane, niekoniecznie łatwe treści. To lekcja, którą powinni odrobić duszpasterze, księża pracujący na co dzień z młodzieżą.

Bo Jan Wątroba zaznacza też, że nie tylko księża są odpowiedzialni za ewangelizowanie młodych. –  Papież zachęcał do  tego, by młodzi nie czekali na inicjatywy czy propozycje do nich skierowane.  Zapraszał do opuszczenia przysłowiowej kanapy i zakladania wyczynowych  butów i działanie. Wierzę, że młodzi  wezmą sobie do serca także to słowa do serca.

Biskup Jan Watroba, ordynariusz rzeszowski podczas spotkania w Krakowie wygłosił katechezy dla małych wspólnot.

IK

źródło: http://radiovia.com.pl