Jabłka z takim właśnie napisem wręczali w czwartek przechodniom na ulicach Rzeszowa wolontariusze Światowych Dni Młodzieży.

DSC_2249

Akcję rozpoczęła wspólna modlitwa po ktorej diecezjalny koordynator Światowych Dni Młodzieży, ks. Daniel Drozd, pobłogosławił wszystkich zebranych na czas dzielenia się z mieszkańcami Rzeszowa Bożym Miłosierdziem. Celem tej akcji było bowiem nie tylko wręczenie jabłek, ale również Ewangelizacja.

DSC_2230

Mamy mówić o tym, że Bóg nas kocha, że potrafi nas wyciągać nawet z najgorszego bagna – podkreślił ks.Jakub Nagi, jeden z organizatorów akcji. Miała ona nawiązywać do rozpoczętego dwa dni wcześniej przez papieża Franciszka Roku Miłosierdzia.

DSC_2250

Istotą tej akcji było uświadomienie każdemu z nas, że potrzebujemy Bożego miłosierdzia, by osiągnąć szczęście na ziemi, ale także życie wieczne. Doświadczy wszy miłości Boga mamy ta miłość rozdawać wszystkim, których spotykamy. Mamy wydawać ten owoc miłosierdzia – powiedział ks. Krzysztof Stawarz – koordynator rejonu rzeszowskiego.

DSC_2253

Księża i wolontariusze rozdali łącznie ponad 1500 jabłek. Zachęcali również do włączenia się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży i modlitwę za owoce tego spotkania. W pobliżu kościoła farnego można było również usłyszeć dźwięki religijnych pieśni i modlić się koronką do Bożego Miłosierdzia.

DSC_2242

Paweł Ciupak