W pierwszej połowie sierpnia kolejna grupa wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży posługiwała w punktach informacyjnych na Jasnej Górze. W dziewięcioosobowej grupie znalazły się osoby z diecezji rzeszowskiej, krakowskiej, tarnowskiej, opolskiej i łowickiej.

Młodzi Ambasadorzy zapraszali wszystkich do włączenia się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Informowali o terminie i miejscach uroczystości oraz kosztach udziału zależnych od wyboru pakietu, o sposobach rejestracji uczestników oraz zachęcali do przyjmowania ich w swoich diecezjach. Ponadto zapraszali do włączenia się w posługę wolontariatu.

DSC_0467

Oprócz pracy był również czas na modlitwę. Cała grupa rozpoczynała dzień od czynnego udziału w Mszy św. w kaplicy Matki Bożej poprzez czytanie Słowa Bożego i śpiewanie psalmów. Następnie wszyscy spotykali się na wspólnym śniadaniu. Po nim udawaliśmy się do naszych punktów informacyjnych zlokalizowanych na terenie Jasnej Góry. W ciągu dnia do naszych obowiązków należało również witanie pielgrzymów i posyłanie ich na przyszłoroczne spotkanie w Krakowie.

DSCF7178

O świcie chętni wolontariusze brali udział w godzinkach, o godzinie 16 prowadzili modlitwę różańcową, a o 21 wspólnie uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim. W wolnym czasie dzielili się odczuwaniem Jezusa w codziennym życiu oraz zwiedzali zabytki i miejsca niedostępne na co dzień dla pielgrzymów. Wieczorem mimo zmęczenia upałami relaksowali się poprzez różne zabawy. Na zakończenie dnia odbywało się niezapomniane pranie koszulek, które musiały być czyste już kolejnego poranka.

DSC_0347

Dziękujemy Ojcom Paulinom za zaproszenie i możliwość przebywania na „Świętej Jasnogórskiej Ziemi”. W szczególności o. Tomaszowi i o. Benedyktowi, którzy dbali, aby niczego nam nie brakowało. Podziękowania należą się także siostrom zakonnym, które wspierały nas uśmiechem, rozmową i śpiewami. Był to dla nas wyjątkowy czas, który zapamiętamy na całe życie.

DSC_0455

 

Paweł Ciupak

Magdalena Kolbusz

Kamil Jarema