Dzień 6 (25 lipca 2016)

 

Dzień szósty, to dzień posłania. To ostatni dzień przebywania Pielgrzymów w diecezji. Czas spędzony w diecezji, w parafiach, w rodzinach, zabieramy w sercu i dziękujemy Bogu za stworzona wspólnotę, indywidualne spotkania, czas rekreacji i wspólnej modlitwy.

W każdej parafii o godz. 7.30 nabożeństwo dziękczynne – Jutrznia, potem wspólne śniadanie i wyjazd do Rzeszowa.
Posłanie2Udajemy sie do Parku Papieskiego w Rzeszowie. W 1991 roku na tym miejscu papież Jan Paweł II odprawiał Msze św. I beatyfikował bpa J. Sebastiana Pelczara, który później został patronem diecezji rzeszowskiej. Park Papieski przylega do katedry rzeszowskiej. W tym miejscu o godz. 9.00., Biskup Rzeszowski Jan Wątroba, w koncelebrze Biskupów Gości i Kapłanów wraz z Pielgrzymami i Młodymi diecezji rzeszowskiej, odprawi Mszę świętą posłania. Podczas tej wspólnej modlitwy zostaniemy wszyscy posłani do Krakowa na centralne obchody ŚDM 2016. Następnie Gospodarz Miasta – Prezydent Rzeszowa zaprasza wszystkich na agape czyli wspólny posiłek.

 

Ok. godz. 12.00 wyruszymy do Krakowa. Dokładny plan i kolejność wyjazdu poszczególnych Grup zostanie podana w biuletynie.

Posłanie1

Grupy, które nie przyjechały autokarem i korzystać będą z naszych autokarów podczas Dni w Diecezji mogą zamówić sobie te autokary aby ich zawiozły do Krakowa i ewentualnie potem po Spotkaniu w Krakowie zawiozły na lotnisko. Przejazdy te będą już na koszt Pielgrzymów. Będzie również możliwość skorzystania z transportu kolejowego.

Dla uczestników, którzy wybiorą jeden z wariantów pakietu „A” Centrum Diecezjalne ŚDM organizuje darmowy wyjazd pociągiem z Rzeszowa do Krakowa i powrót w niedzielę 31 lipca.

Bezpośrednio po posiłku, wszyscy przejedziemy autobusami MPK w eskorcie policji na Dworzec PKP. Pociągi odjeżdżają o godz.: 12:15 i 13:11 i dojeżdżają w Krakowie do stacji Kraków Płaszów. Do skorzystania z przejazdu będą potrzebne specjalne bilety, które przygotowuje diecezjalne centrum ŚDM.

Młodzież w pociągu otrzyma także drugie śniadanie, bułkę i sałatkę na podróż.